StartMoney Fundusz Zalążkowy

StartMoney Fundusz Zalążkowy

 
 
zapisz się
 

O nas

Fundusz inwestycyjny StartMoney prowadzony jest przez Centrum Innowacji - Akcelerator Technologii Fundację Uniwersytetu Łódzkiego. Dysponujemy kapitałem wielkości 8,5 mln zł. Inwestujemy w pomysły na biznes oraz w przedsiębiorstwa będące na wczesnym etapie rozwoju, a więc na tak zwanym etapie zalążkowym lub etapie start-up. Na jeden pomysł Fundusz może przeznaczyć do 200 tys. EUR. W przypadku większych potrzeb kapitałowych dla uruchomienia biznesu lub dla jego realizacji dysponujemy również dodatkowym kapitałem, nawet do kilku milionów złotych. Takie inwestycje realizowane są przy udziale współpracujących z Fundacją funduszy venture capital lub aniołów biznesu.
Pomagamy firmom wejść na rynek USA.

Centrum Innowacji – Akcelerator Technologii Fundacja UŁ posiada wieloletnie doświadczenie w ocenie pomysłów, rozwoju i budowaniu biznesów wykorzystujących innowacje. Od ośmiu lat prowadzimy Inkubator Przedsiębiorczości. Realizujemy usługi doradcze i eksperckie oraz szkoleniowe dla firm. Do oceny innowacyjności i potencjału rynkowego korzystamy m.in. z metod stosowanych przez Uniwersytet Teksański oraz NASA. Dysponujemy zapleczem ekspertów dziedzinowych ze świata nauki i biznesu, również kontaktami w USA.

Fundacja uruchomiła fundusz inwestycyjny StartMoney w ramach projektu "Akcelerator Technologii Uniwersytetu Łódzkiego Venture – ATUŁ Venture" w 2011r. dzięki dofinansowaniu ze środków UE w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, Działanie 3.1 Inicjowanie działalności innowacyjnej.