StartMoney Fundusz Zalążkowy

StartMoney Fundusz Zalążkowy

 
 
zapisz się
 

Nasze inwestycje

Fundusz StartMoney zarządzany przez Akcelerator Technologii Fundację Uniwersytetu Łódzkiego zrealizował w okresie od września 2011 do końca lutego 2014 jedenaście inwestycji, które przedstawiamy poniżej.

Obecnie Fundusz wszystie środki ma ulokowane w spółkach i czekamy na zwroty z zainwestowanych środków.
W międzyczasie nadal zapraszamy do składania projektów, jesteśmy w stanie znaleźć Państwu inwestora, lub anioła biznesu.
Dotychczasowe inwestycje Funduszu StartMoney to:

Freeky Games Sp. z o.o. była pierwszą innowacyjną spółką w którą zainwestował Fundusz StartMoney. Inwestycja miała miejsce pod koniec 2012r. a pomysłodawcy przekonali inwestorów Funduszu StartMoney świeżym pomysłem, zaangażowaniem zespołu i sporym zainteresowaniem rynku jakim mogli się pochwalić już na starcie.

Freeky Games została stworzona przez zespół doświadczonych profesjonalistów zajmujących się tworzeniem gier komputerowych.  Spółka zajmuje się produkcją gier w modelu free to play (bezpłatne pobieranie, ale za część funkcji czy dostępnych w niej  wirtualnych przedmiotów trzeba będzie zapłacić.)a jej pierwszym produktem była gra Deathmatch Village przeznaczona na konsole marki PlayStation. Pieniądze uzyskane przez Freeky Games z inwestycji funduszu StartMoney pozwoliły na wyprodukowanie i wprowadzenie gry na rynek w roku 2013.

Deathmatch Village to strategiczno-zręcznościowa gra z gatunku MOBA, której akcja rozgrywa się na wsi. Jej bohaterami są przeciętni, ale nad wyraz pomysłowi rolnicy walczący przy pomocy dostępnych im narzędzi oraz korzystający z pomocy zwierząt gospodarskich. W trakcie rozgrywki naprzeciw siebie stają dwie trzyosobowe drużyny farmerów, a celem każdej z nich jest zdobycie bazy oponentów.

Za sukcesem Freeky Games Sp. z o.o. stoi pasja i zaangażowanie  całego zespołu ale przede wszystkim prezesa spółki - Piotra Babieno, który dzięki wsparciu ze strony Funduszu StartMoney mógł wprowadzić spółkę i jej produkty nie tylko na rynek polski ale i na rynki zagraniczne.

AutoGo+ - to druga w kolei inwestycja Funduszu StartMoney, tym razem na rynku motoryzacyjnym.

Działalność spółki AutoGo+ polega na zaspokajaniu potrzeb i rozwiązywaniu problemów właścicieli pojazdów w zakresie skutecznej i wygodnej sprzedaży pojazdu, korzystnego i bezpiecznego zakupu pojazdu używanego oraz usług związanych z jego eksploatacją, poprzez innowacyjny portal oraz pomoc MDMów – czyli Mobilnych Doradców Motoryzacyjnych. Jest to innowacyjne i unikatowe rozwiązanie, gdyż łączy działania internetowe z terenową siecią sprzedaży, która jest dostępna w całym kraju.

Mobilny doradca, robi profesjonalne zdjęcia samochodu, dokładnie opisuje jego wyposażenie, pomaga, dzięki autorskiemu oprogramowaniu AUTOGO+, optymalnie wycenić pojazd, następnie okleja go oznaczeniami z informacją, że pojazd jest do sprzedania (KUPGO) z QR kodem informującym użytkowników smatrfonów o wszystkich parametrach samochodu i transakcji. W kolejnym kroku oferta jest wysłana na portal KUPGO.PL, gdzie znajdują się wyłącznie oferty samochodów certyfikowane przez Mobilnych Doradców oraz na wszystkie inne najważniejsze portale motoryzacyjne w Polsce.

Jest to równocześnie bardzo istotne ułatwienie dla kupujących, którzy zanim wyjadą obejrzeć pojazd mają rzetelną informację o tym, że samochód nie jest wirtualny, ma odpowiednie dokumenty i wygląda dokładnie tak jak na zdjęciach i w opisach w przeciwieństwie dla wielu ofert umieszczonych w internecie.

Szeroki zakres nowatorskich usług  dostarczanych przez AutoGo+  odpowiada na potrzeby bardzo dużego grona klientów - właścicieli pojazdów.  Dostarczane przez spółkę usługi pozwolą uporządkować i sprofesjonalizować Polski rynek obrotu pojazdami używanymi. Usługi AutoGo+ są dostępne już od września 2013r. W pierwszej kolejności zostały udostępnione w  Małopolsce,  a  w kolejnych miesiącach  były wprowadzane w całym kraju

Biogenetica International Laboratories Sp. z o.o.

Trzecia z kolei inwestycja StartMoney to innowacyjna spółka specjalizującą się w programach diagnostyki genetycznej. Dzięki inwestycji funduszu StartMoney, w Poznaniu powstało nowoczesne laboratorium, w którym są analizowane - pod kątem kodu genetycznego - próbki od pacjentów z niemal całej Europy oraz prowadzone prace badawcze. W kolejnych etapach spółka wprowadza na rynek polski testy, które docelowo będą dostępne w sprzedaży dla lekarzy, przychodni, szpitali, ośrodków zdrowia, klubów fitness i innych podobnych jednostek.

Pierwsze programy diagnostyki genetycznej dotyczyły chorób dermatologicznych - trądziku, łysienia kobiet i mężczyzn, cellulitu oraz łuszczycowego zapalenia stawów  czy opryszczki genitalnej. Testy firmy Biogenetica pomagają lekarzowi ocenić czy pacjent jest w grupie ryzyka rozwoju danego schorzenia, zanim doświadczy on jakichkolwiek symptomów, co daje możliwość zastosowania najlepszej terapii i uniknięcia powikłań. Dzięki testom możliwe jest również określenie osobistej wrażliwości na leki, co pozwala na wczesna profilaktykę oraz na jak najlepsze dobranie terapii dla pacjentów potencjalnych lub dotkniętych już chorobą. Ponieważ w naszym DNA zapisane są wszystkie predyspozycje do chorób oraz sposób reakcji na farmaceutyki, testy firmy Biogenetica są skutecznym sposobem zapobiegania chorobom i zarazem narzędziem doboru najbardziej skutecznego dla danego pacjenta leczenia.

Kolejne testy wprowadzone przez firmę na polski rynek to Test Cellulit, który bada indywidualne predyspozycje genetyczne kobiet do cellulitu w różnym stopniu rozwoju, Test Fit - test metaboliczny składający się z czterech części dotyczących indywidualnej diety, zachowań żywieniowych, zapotrzebowania na witaminy, sposobu ćwiczeń oraz najlepszej dla danej osoby aktywności fizycznej a Test Kardio dostarcza informacji z zakresu predyspozycji do chorób sercowo-naczyniowych. Testy te są dostępne w  klubach fitness, gabinetach kosmetycznych oraz centrach SPA, a także można je kupić w sklepie internetowym Biogentica, natomiast Test Kardio dostępny będzie u lekarzy.

Na stronie spółki dostępna jest mapa z punktami, w których można zakupić testy i jest ona stale poszerzana, gdyż obecnie firma pracuje nad poszerzeniem siatki sprzedaży, oraz nowymi testami.

Smart Mobile Sp. z o.o. 

SmartMobile Sp. z o.o. to czwarta spółka portfelowa Funduszu StartMoney. Ta innowacyjna firma informatyczna zajmująca się nowymi technologiami stworzyła narzędzia do tworzenia aplikacji na urządzenia mobilne rozpoznających mowę oraz do zamiany mowy na tekst i właśnie wprowadza je na rynek. Oprogramowanie SmartMobile może być wykorzystane m.in. do wprowadzania danych bez użycia klawiatury, do sterowania aplikacją lub sterowania urządzeniami zewnętrznymi – wszystko tylko za pomocą mowy.

Inwestycja Funduszu StartMoney, pozwoliła firmie na stworzenie narzędzi dla systemu Android dla języka polskiego i przetestowanie ich na aplikacjach rozpoznających mowę dla lekarzy, prawników i administracji. W roku 2014 SmartMobile wprowadza te narzędzia na rynek oraz planuje stworzenie narzędzi SDK (Software Development Kit) dla kolejnych języków - angielskiego i hiszpańskiego, a tym samym wyjście na rynek międzynarodowy. Na bazie narzędzi SmartMobile programiści mogą rozpocząć swoją przygodę z nową technologią i trendem w tworzeniu aplikacji mobilnych -  tworzyć własne aplikacje rozumiejące, co mówią do nich użytkownicy.

Mówiąc w skrócie aplikacje na urządzenia mobilne mogą rozumieć, co mówią – po polsku! - ich użytkownicy. Wykorzystując narzędzia SmartMobile, zamiast kluczenia po menu aplikacji i wciskania malutkich klawiszy smartfonu, można wydawać urządzeniom polecenia typu: "Przelej cioci 200 złotych", "Zasuń rolety od południa", czy "Wypierz moją jedwabną bluzkę". Dzięki temu obsługa aplikacji i urządzeń może stać się dużo prostsza i bardziej naturalna, a codzienne życiowe czynności łatwiejsze. Teraz narzędzia do automatycznego rozpoznawania mowy przygotowane przez SmartMobile (w tzw. systemie SDK ASR – Software Development Kit, Automated Speech Recognizer) będą wykorzystywane do przygotowania np. właśnie tak działających aplikacji na urządzenia mobilne przez programistów i firmy programistyczne. Ale SmartMobile to nie tylko możliwość tworzenia aplikacji usprawniających obsługę urządzeń, ale również specjalistyczne słowniki – narzędzia jakie oferuje SmartMobile, pozwalają tworzyć zarówno aplikacje dla profesjonalistów posługujących się hermetycznym językiem, jak i gry z tajemnymi zaklęciami. SmartMobile może zbudować słownik zawierający praktycznie dowolne słowa używane w języku polskim. Również takie, których nie ma w żadnym słowniku. W każdym przypadku aplikacja stworzona przy użyciu narzędzi SmartMobile będzie rozpoznawała głos użytkownika.

Bezpieczeństwo pracy
Używanie narzędzi SmartMobile jest również bezpieczne. Przetwarzanie lokalne, czyli możliwość pracy bez dostępu do Internetu, zapewnia ochronę danych i kontrolę nad tym, kto czyta dyktowane przez użytkownika teksty. Są także zastosowania, w których nie można przesyłać danych poza granicę Polski (choćby bankowość). Tam gdzie niezbędna jest dyskrecja i prywatność SDK ze SmartMobile jest niezastąpiony. SDK SmartMobile daje pewność, że podyktowane teksty są czytane tylko przez tych, którzy zostali do tego upoważnieni.

Jak zacząć tworzenie aplikacji mobilnych wykorzystujących system rozpoznawania mowy SmartMobile?
Narzędzia do tworzenia SDK są przekazywane partnerom bezpłatnie – pobiera się je ze strony Smartmobile, gdzie można również zobaczyć przykładowe aplikacje stworzone za pomocą ASR SDK SmartMobile, jak np. Kalkulator Leków. Model monetyzacji jest bardzo przyjazny dla twórców wykorzystujących narzędzia SmartMobile – partner dzieli się ze SmartMobile zyskami, dopiero gdy osiąga przychody ze sprzedaży swoich aplikacji. SmartMobile zaprasza do kontaktu wszystkich zainteresowanych tworzeniem własnych aplikacji rozpoznających mowę.

Nowością w ofercie firmy jest MagicScribe ASR - jest to rozwiązanie, które pozwala zmienić przebieg kontaktów z klientem dzwoniącym do infolinii firmy i zastąpić system wybierania kolejnych opcji po wysłuchaniu zapowiedzi lektora. Można to osiągnąć dzięki udostępnieniu klientowi możliwości posługiwania się własnymi słowami, w celu opisania w jakiej sprawie dzwoni. Szybkie rozpoznanie jego potrzeb i przekierowanie do właściwych miejsc pozwala podnieść ocenę jakości obsługi w oczach klientów oraz wygenerować oszczędności poprzez skrócenie czasu trwania rozmów z konsultantami.

Firma cały czas doskonali istniejące już narzędzia i opracowuje nowe, zgodnie ze swoim motto „W zasięgu głosu – technologie dla klienta przyszłości”, a na jej stronie można śledzić wszelkie pojawiające się nowości. 

Apply Flock Sp. z o.o.

Kolejna inwestycja StartMoney to Apply Flock Sp. z o.o. która powstała w listopadzie 2013 roku.

Spółka działająca na rynku wyposażenia wnętrz opracowała i wprowadza na rynek całkowicie nowatorski system listew wykładzinowych pokrytych miękkim materiałem, tzw. flokiem.

Flokowane listwy podłogowe to listwy do wykończenia podłogi, pokryte strzyżą tekstylną, delikatne w dotyku, a wysoce odporne na ścieranie - ze względu na innowacyjny proces technologiczny użyty przy produkcji. Listwy idealnie przylegają do ściany i podłogi, komponują się kolorem i strukturą z wykładzinami, zastępując dotychczasowe metody przypodłogowych wykończeń. Listwy flokowane charakteryzują się wytrzymałością oraz mają właściwości antystatyczne - nie przyciągają kurzu, spełniają wszelkie atesty higieniczne i przeciwpożarowe. System Listew Wykładzinowych idealnie nadaje się do wykończenia przestrzeni między wykładziną a ścianą, wzbogacając estetykę mieszkań, pomieszczeń biurowych czy hotelowych i pozwalając na nowoczesny designerski wygląd.

Jest to jedyny taki produkt na polskim rynku, ni e mający odpowiednika na rynkach międzynarodowych. Listwy miały swoją premierę na Targach Domotex w Hanowerze na początku 2014 roku, i gdzie cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

Środki z Funduszu zalążkowego StartMoney, posłużyły do budowy i uruchomienia linii produkcyjnej oraz rozpoczęcia sprzedaży listew w Polsce i na rynkach światowych, a obecnie firma zawiera kontrakty na sprzedaż listew
z odbiorcami hurtowym i aktywnie rozbudowuje sieć sprzedaż.

Real Deal Sp. z o.o. to szósta inwestycja Funduszu StartMoney. Firma z siedzibą w Katowicach to spółka informatyczna działająca w obszarze zajmująca się nowymi technologiami, która stworzyła narzędzie do pozwalające na analizę skuteczności kampanii sprzedażowych.

Real Deal to narzędzie skierowane na rynek B2B, pozwalające na analizę skuteczności kampanii sprzedażowych z wykorzystaniem własnych kanałów komunikacyjnych (np. serwisy społecznościowe, strona WWW, newsletter) oraz zewnętrznych (płatnych jak np. reklama na stronach internetowych) poprzez publikowanie kampanii promocyjnych w tych kanałach. Pozwala również wyznaczyć który kanał, czy nawet użytkownik ma największy realny wpływ na wyniki sprzedaży. Dzięki uzyskaniu takich informacji, użytkownicy Real Deal są w stanie zaprojektować lub wybrać te narzędzia promocji, które są najskuteczniejsze

Klienci użytkowników Real Deal, będą sobie polecać daną markę produkt czy usługę, za co będą dostawać lepsze warunki – wykorzystanie istniejącej sieci kontaktów i jej jednoczesne powiększanie będzie się przekładać na zwiększanie sprzedaży i budowę znajomości marki. Wykorzystanie do tego celu sieci społecznościowych zmniejsza koszty marketingu i budowy sieci sprzedaży. Użytkownicy mogą również używać kodów promocyjnych do promocji aplikacji, lub zwiększania sprzedaży zakupów wewnątrz aplikacji. Feedback uzyskiwany ze śledzenia kampanii promocyjnych i reakcji klientów, pozwala również na lepsze poznawania user-experience a tym samym tworzenie produktów takich jakich klienci naprawdę pragną i potrzebują.

Narzędzie działa w modelu Software as a Service (SaaS). Panel administracyjny pozwala na pełną konfigurację, zarządzanie i monitorowanie skuteczności publikowanych kampanii zniżkowych.

Potencjalnymi klientami usługi są serwisy e-commerce, inne platformy SaaS oraz agencje marketingowe prowadzące działania marketingowe dla swoich klientów. Real Deal to rozwiązanie dedykowane firmom, które w swojej strategii kładą nacisk na monetyzację klientów, z którymi utrzymują już relacje oraz na stymulowaniu rekomendacji dokonywanych przez tych klientów osobom trzecim.

Subscreo Sp. z o.o.

Kolejna inwestycja Funduszu StartMoney, to Platforma Subscreo, która stanowi odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie rynku na abonamentowy (subskrypcyjny) model sprzedaży produktów w sklepach internetowych.

Spółka swoją usługą adresuje do dwóch grup docelowych:

  • dla użytkowników chcących założyć własny sklep subskrypcyjny (moduł sklepowy),
  • dla użytkowników już posiadających własny sklep internetowy, chcących rozszerzyć jego funkcjonalność o sprzedaż subskrypcyjną (moduł narzędziowy).

Głównym założeniem strategicznym projektu jest niezamykanie się wyłącznie na rynek polski i ekspansja na rynki zagraniczne. Z tego właśnie powodu głównym językiem interfejsu użytkownika jest język angielski, uniwersalny dla wielu krajów i rynków.

Kolejnym językiem, wdrożonym równolegle z angielskim, będzie język polski, ponieważ uruchomienie testowe usługi nastąpi na rynku polskim. Po zakończeniu etapu publicznych testów i wyjściu platformy z fazy „beta”, co planowane jest na przełom sierpnia i września 2014 roku, nastąpi intensyfikacja działań promocyjno-marketingowych na dwóch głównych rynkach zachodnich – w Niemczech oraz Wielkiej Brytanii. Z kolei od października 2014 prowadzone będą podobne działania na kolejnych rynkach UE, które zostaną wybrane po wykonaniu researchu oraz analizy rynkowej.

Ekspansja na rynki zagraniczne odbywała się będzie również przy pomocy i współpracy z partnerami strategicznymi spółki Subscreo, którzy funkcjonują już od dawna w wybranych krajach i posiadają bogatą wiedzę na temat specyfiki tamtejszych rynków

Cellvet Sp. z o.o.

To pierwsza łódzka inwestycja Funduszu StartMoney. Pomysłodawcami są naukowcy z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, którzy opracowali metody leczenia zwierząt z wykorzystaniem komórek macierzystych. W spółce oprócz Funduszu StartMoney udziały posiada również łódzka spółka EGC Innova Sp. z o.o. prowadząca działalność z zakresu doradztwa europejskiego.

Projekt powstał w odpowiedzi na potrzebę znajdowania coraz skuteczniejszych i nieinwazyjnych metod leczenia zwierząt. Działalność została oparta o wyniki najnowocześniejszych, niezależnych i wiarygodnych badań dotyczących skuteczności medycyny regeneracyjnej (leczenie komórkami macierzystymi) oraz doświadczeniu w najnowszych technologiach medycyny laboratoryjnej i jako alternatywa do tradycyjnych metod leczenia, które są często inwazyjne i obarczone wysokim ryzykiem skutków ubocznych. Medycyna regeneracyjna jest też często jedyną skuteczną metodą leczenia niektórych jednostek chorobowych.

Działalność Cellvet Sp. z o.o. obejmuje następujące  usługi z wykorzystaniem komórek macierzystych:

  • leczenie uszkodzeń i zwyrodnień stawów oraz ścięgien i stanów stany zapalne,
  • przywracanie fizjologicznych funkcji tkanek i narządów
  • banowanie nasienia pozwalające na zachowanie materiału genetycznego
  • ustalanie pochodzenia zwierząt na podstawie badań DNA i potwierdzanie tego stosownym certyfikatem.

CellVet prowadzi również prace naukowo-badawcze z zakresu medycyny i biotechnologii. Dzięki lokalizacji w Łódzkim Parku Naukowo-Technologicznym ma dostęp do najnowocześniejszych bio-nano laboratoriów w kraju, dzięki czemu może ulepszać swoje produkty i opracowywać nowe.

LEX43.pl Wyszukiwarka Przepisów Prawa Sp. z o.o.

Dziewiąta inwestycja Funduszu StartMoney to połączenie informatyki i doradztwa z dziedziny prawa. Najprościej rzecz biorąc każda potencjalnie zainteresowana osoba może poprzez portal internetowy odnaleźć potrzebną mu informację prawną, jak również poznać jej interpretacje prawne, skonsultować się z prawnikiem i podjąć najlepszą dla siebie decyzję.

LEX43.pl jest projektem, który ma każdemu użytkownikowi (prawnikowi bądź nie) ułatwić poruszanie się po przepisach prawa oraz rozwiązywanie większości problemów prawnych. Każdy użytkownik poprzez proste wyszukiwanie ma dostęp do aktów prawnych, komentarzy prawników, interpretacji podatkowych oraz orzeczeń sądów.

Na razie projekt skupia się na polskim prawie podatkowym, choć już teraz dostępne są teksty ustaw niepodatkowych. Przykładowe pytania użytkowników to m.in.

  • Jaki VAT na materiały budowlane?
  • Czy zapłacę podatek od darowizny?
  • Jaki termin na korektę deklaracji PIT37?
  • Ustawa o VAT

Wraz z rozwojem projektu, w portalu LEX43.pl będą dostępna treści obejmujące całe polskie prawo.

Lecz LEX43.pl to nie tylko wyszukiwarka informacji – portal oferuje również możliwość zadania pytania prawnikowi i otrzymania w krótkim czasie wyceny porady, po której użytkownik może zdecydować czy chce skorzystać z usługi doradztwa. Natomiast dostęp do treści takich jak akty prawne, komentarze, interpretacje czy orzeczenia sądów; jest bezpłatny i nie wymaga logowania do portalu.

Przewaga konkurencyjna LEX43.pl to między innymi stale aktualizowany stan prawny, dzięki czemu użytkownik ma pewność, że dociera do prawdziwych informacji, szybkość działania oraz docelowe objęcie usługami LEX43.pl całości prawa polskiego, co pozwoli na kompletne doradztwo w jednym miejscu.

Spółka cały czas rozwija portal i pozyskuje nowych użytkowników.

Snapp Sp. z o.o.

Zostań liderem Appmarketów – dziesiąta z kolei inwestycja StartMoney to firma, która działa na rynku aplikacji mobilnych i dzięki której deweloperzy mogą zarabiać więcej, lub w ogóle zacząć zarabiać na swoich aplikacjach.

Rynek aplikacji mobilnych to ponad 2 miliony aplikacji dostępnych w Appstorach oraz 86 miliardów instalacji. Snapp pomaga wykorzystać ten potencjał pomagając deweloperom przejść z sukcesem ścieżkę od analizy która pozawala określić zadania i cechy aplikacji, docelowy rynek i model biznesowy oraz źródła przychodów, poprzez produkcję i wstępne testowanie produktu, aż do wprowadzenia aplikacji na rynek i analizy efektów w odniesieniu do poczynionych założeń.

Działania Snapp w całym procesie obejmują m.in.:

- określenie działań, jakie ma spełniać aplikacja,
- określenie profilu odbiorcy- badanie konkrencji,
- wyznaczenie wskaźników sukcesu- badania UX / AI,
- beatesting- dodanie aplikacji do appmarketów,
- analizę wyników i optymalizację
- analizę efektów i wprowadzenie korekt w modelu,
- budowę komunikacji z użytkownikiem

Snapp Spółkę z o.o. tworzy zespół pasjonatów z Warszawy, którzy uwielbiają technologię i badania. Do badania rynku aplikacji i efektywności poszczególnych aplikacji wykorzystują własne technologię, narzędzia i metodologię. Analizują aplikacje jak na każdym etapie życia produktu, sposób w jaki korzystają z nich użytkownicy, a także powody rozpoczęcia użytkowania jak i rezygnacji. Na podstawie wyników przeprowadzonej analizy, zespół Snapp jest w stanie zaproponować twórcom badanych aplikacji rekomendacje, które poprawią ich efektywność biznesową i marketingową.

Styllo Sp. z o.o.

Styllo to nowatorska platforma Social Marketing / Social Selling dedykowana dla sektora Fashion / modowego. Inwestycja na pograniczu mody, informatyki i serwisów społecznościowych.

Projekt Styllo stanowi innowacyjne połączenie funkcjonalności dostępnych do tej pory w kilku odrębnych typach serwisów: porównywarkach cen produktów, serwisach społecznościowych oraz serwisach modowych. Połączenie tych funkcjonalności z jednej strony jest odpowiedzią na niezaspokojone dotąd w wystarczającym stopniu potrzeby osób kupujących produkty odzieżowe przez Internet, z drugiej strony stanowi innowację produktową. Jest to obecnie jeden z niewielu na świecie pomysłów przeglądarki produktowej dedykowanej dla produktów odzieżowych połączonej z dużym naciskiem na funkcje społecznościowe, czyli połączenie obszarów e-commerce z tzw. social data.

Innowacyjność serwisu, która może zdecydować o jego popularności i ilości użytkowników tworzonej będzie rosnąć nie z uwagi na ilość dostępnych na platformie produktów, lecz z uwagi na unikalne funkcjonalności dotyczące wyszukiwania, doboru i rekomendacji produktów – funkcjonalności ściśle dopasowane do grupy docelowej serwisu, czyli m.in. indeksowanie i opisywanie produktów modowych poprzez analizę graficzną zdjęć produktów, oraz dopasowywanie przedstawianych produktów i stylizacji do użytkownika na bazie analizy jego zachowania behawioralnej w serwisie i narzędzia remarketingowe pozwalających również dołączyć do analizy dane o czynnościach wykonywanych na zewnętrznych serwisach

Nabór projektów do Funduszu trwa cały czas. Zgłoszenie i szczegółowe informacje dotyczące procesu aplikacyjnego są dostępne na podstronie

Fundusz zalążkowy StartMoney został utworzony w ramach projektu „Akcelerator Technologii Uniwersytetu Łódzkiego Venture - ATUŁ Venture”. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013.